Саме цього дня, 1950 року набрала чинності Конвенція, в якій було проголошено утворення Всесвітньої метеорологічної організації.До святкування долучається 191 країна-учасниця ВМО.
За традицією, Всесвітня метеорологічна організація опублікувала девіз, під яким пройде цей день: «Океан, наш клімат і погода». У прес-релізі ВМО також повідомляється, що більшість людей, кажучи про погоду і клімат, має на увазі тільки те, що відбувається в атмосфері. Однак, якщо ми ігноруємо океан, ми втрачаємо велику частину картини.Океан, що займає близько 70% поверхні Землі, є основним фактором, що впливає на погоду і клімат в світі.
Тема Всесвітнього метеорологічного дня - Океан, наш клімат і погода - зазначає прагнення ВМО об'єднати океан, клімат і погоду в рамках системи Земля. Ця тема також знаменує початок Десятиліття науки про океан в інтересах сталого розвитку що стимулює зусилля зі збору відомостей про океан, за допомогою новаторських ідей, в якості основи інформації для підтримки сталого розвитку.
Для України такі дослідження мають особливе значення. Сучасна метеорологічна наука має дуже велику актуальність, і її постійний розвиток є потребою сучасного світу, в тому числі й в контексті розвитку географічної науки в цілому.
Від щирого серця вітаємо всіх, для кого метеорологія і кліматологія стали справою життя. Зі святом!
ВМО оголосила переможців щорічного конкурсу на найкращі світлини погодних явищ. У конкурсі взяло участь понад 1000 кандидатів. Фотографи й метеорологи відібрали 13 фото, які увійдуть до календаря-2021які мають фотографічну й метеорологічну цінність.